';

Karta Stacji Pogodowej

NXW493

Miło nam poinformować, że w naszej ofercie pojawiła się karta stacji pogodowej. Obecnie umożliwia ona integrację protokolarną ze stacją P03/3-RS485 niemieckiej firmy Elsner Elektronik.

Stacja udostępnia informacje o sile wiatru, temperaturze, natężeniu oświetlenia, kierunku nasłonecznienia (wschód, zachód, południe) oraz o zmierzchu i deszczu. Stacja posiada podgrzewany czujnik opadów z filtrem mgły.

Informacje pogodowe dostępne są bezpośrednio jako warunki w systemie logik Nexo.

Najważniejsze cechy produktów:
 • Izolacja galwaniczna pomiędzy stacją pogodową a systemem.
 • Interfejs RS485 do komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi (stacją pogodową).
 • Łatwa instalacja na szynie TH35.
 • System Plug&Play (automatyczne adresowanie na magistrali wewnętrznej).
 • Zapewnienie informacji o:
  • temperaturze zewnętrznej (°C),
  • nasłonecznieniu z kierunków E, W, S (klx)
  • nasłonecznieniu ogólnym (lx),
  • opadach,
  • sile wiatru (m/s).

1

Szybka instalacja

Błyskawiczne złączki śrubowe typu gniazdo – wtyk, montaż na szynie DIN (TH-35) zapewniają bezproblemową i szybką instalację.

2

Złącze przelotowe

Złącze przelotowe interfejsu kart rozszerzeń umożliwiające szybki montaż wielu kart na jednej szynie.

karty-stacji-pogodowej-infografika-2

3

Diody statusowe LED

Diody statusowe LED informują o parametrach pracy karty.

4

Otwory wentylacyjne

Otwory wentylacyjne pomagają w osiągnięciu odpowiedniej wentylacji dla urządzeń umieszczonych w rozdzielni elektrycznej.

Zapalaj oświetlenie tylko w razie potrzeby

Zastosowanie stacji pogodowej umożliwia zapalanie lub gaszenie świateł w oparciu o informację intensywności nasłonecznienia. Światła przed domem zapalają się po zmroku automatycznie, a w domu dopasowują się do pory dnia i rozjaśniają na moc adekwatną do potrzeb.

Podnoś żaluzje automatycznie

Zastosowanie stacji pogodowej ma duże znaczenie w przypadku żaluzji okiennych. Kiedy mamy zbyt silny wiatr system automatycznie podniesie lamelki aby nie dopuścić do ich mechanicznego uszkodzenia. W przypadku kontroli nasłonecznienia system może o wybranej godzinie sprawdzać nasłonecznienie, a następnie podejmować decyzję o opuszczeniu żaluzji lub zmianie konta nachylenia lamelki. Dodatkowo system rozróżnia kierunek padania promieni słonecznych. Informacja ta pomaga w decydowaniu, które okna powinny być zasłonięte, a które nie.

Podlewaj tylko w razie potrzeby

Zintegrowany czujnik deszczu umożliwia decydowanie o podlewaniu trawnika lub ogrodu. Jeżeli nie padał deszcz, to system będzie uruchamiał automatyczne podlewanie.

Steruj temperaturą w domu w oparciu o odczyty zewnętrzne

Odczyt temperatury zewnętrznej pozwala decydować oraz optymalizować programowanie systemu ogrzewania w budynku. Jeżeli temperatura na zewnątrz spada poniżej ustawionego progu to automatycznie uruchamia się kotłownia. Jeżeli temperatura jest zbyt wysoka uruchamia się jednostka klimatyzacji. W połączeniu z modułami IR sterowany jest nadmuch chłodnego powietrza do pomieszczeń.

ŁATWOŚĆ INSTALACJI I PROGRAMOWANIA


Akademia Nexwell

Aby w szybki sposób programować standardowe funkcję zobacz Akademię Nexwell. Akademia dostępna jest w zakładce Baza Wiedzy → Akademia. Jest to interaktywny moduł online obrazujący przykładowe logiki systemu wykonane przez inżynierów Nexwell. Logiki te wraz z instrukcjami dostępne są dla każdego użytkownika systemów Nexo.

Wideoinstrukcje

Odwiedź dział Baza Wiedzy → Wideoinstrukcje. Zobacz jak łatwo możesz dodać i uruchomić wybrany moduł Tukan oraz pozostałe urządzenia systemu Nexo.

Dokumentacja

NXW493 – Karta Stacji Pogodowej