Fox DIMM

FOX202 – Moduł Fox DIMM

Pozwól, aby światła w Twoim domu dopasowały się do Ciebie.

Moduł umożliwia podłączanie ściemnialnych źródeł światła, takich jak żarówki tradycyjne i halogenowe.
Funkcje wejść dla przełączników tradycyjnych są programowalne i umożliwiają sterowanie dowolnym elementem systemu.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY PRODUKTU

  • 4 kanały o maksymalnej mocy 350W/kanał
  • Możliwość programowego grupowania wyjść.
  • Wybór czasów rozjaśniania i ściemniania (0-100,100-0%).
  • Skokowa lub płynna kontrola jasności.
  • Praca z oprawami LED przeznaczonymi do pracy ze ściemniaczem.

WŁĄCZ/WYŁĄCZ – NIE – ROZJAŚNIJ LUB ZACIEMNIJ


Fox DIMM umożliwia podłączenie czterech niezależnych obwodów świetlnych wyposażonych w funkcję ściemniacza. Dzięki programowej rampie możliwym jest ustawienie funkcji rozjaśniania lub zaciemniania światła. W chwili włączenia obwodu przełącznikiem na ścianie, światło rozjaśnia się od 0 do 100% w kilka sekund. Analogicznie moduł reaguje na wyłączenie światła. Jest to pożądana funkcja w szczególności w nocy kiedy nie chcemy aby światło nas raziło podczas włączania.

OSZCZĘDZAJ ENERGIĘ


Fox DIMM to skuteczne narzędzie do oszczędzania energii elektrycznej. Dzięki czujnikom zmierzchu podłączonym do modułu możesz programować automatyczne zapalanie świateł oraz ich gaszenie w zależności od pory dnia. Jeżeli na zewnątrz jest szaro i pochmurnie światła zapalają się na 30% im bliżej wieczora tym bardziej się rozjaśniają do pełnej mocy po zachodzie słońca.

CZUJNIKI RUCHU A ŚWIATŁO


Podłączając czujniki ruchu od systemu alarmowego do modułu Fox DIMM umożliwiasz systemowi FOX kontrolę świateł w zależności od tego czy w pomieszczeniach przebywają osoby czy nie. Jeżeli czujnik wykryje ruch światło włączy się automatycznie i pozostanie zapalone dopóki dopóty czujnik nie wykryje ruchu przez kilka kolejnych minut. Jeżeli chcesz oglądać telewizję przy zapalonym świetle możesz dezaktywować automatykę klikając na ikonę przełącznika programowalnego.

ŚWIATŁO A ROLETY


Kiedy system opuszcza rolety moduł Fox DIMM będzie automatycznie rozjaśniał światła tak aby w pomieszczeniu utrzymać odpowiedni poziom oświetlenia. Im niżej zjadą rolety tym bardziej rozjaśni się światło

1

SZYBKA INSTALACJA

Błyskawiczne złączki śrubowe typu gniazdo – wtyk, montaż na szynie DIN (TH-35) zapewniają bezproblemową i szybką instalację.

2

ADRESOWANIE

Szybkie i proste! Każdy moduł przyjmuje adres z zakresu od 0 do 31.

3

WEJŚCIA LOKALNE

Preferujesz włączniki klasyczne? Nie ma problemu. Wbudowane wejścia lokalne posłużą do podłączenie zarówno przycisków mono jak i bi-stabilnych ogólnie dostępnych na rynku.
moduly-fox-dimm-infografika

4

DIODY STATUSOWE LED

Jeden rzut oka i diody LED wskażą stan aktywności poszczególnych wyjść, zasilania oraz komunikacji z systemem. Po zakończonej instalacji podświetlenie można wyłączyć obniżając zużycie energii.

5

OTWORY WENTYLACYJNE

Duże obciążenia wymagają efektywnego odprowadzania ciepła. Duża ilość otworów wentylacyjnych gwarantuje optymalny rozkład temperatury na podzespołach elektronicznych.

6

TRYB RĘCZNY

Funkcja elektrotechnicznej metody wysterowania wyjścia modułu pozwala na testowanie wyjść przed uruchomieniem i zaprogramowaniem systemu (oddziela uruchomienie elektryczne od automatyki budynku). Twój Elektryk to doceni!

DOKUMENTACJA


FOX202 – Moduł Fox DIMM – Instrukcja