Dostępne wersje urządzeń Nexo do sterowania oświetleniem:
Moduł oświetlenia TUKAN


NXW222.8 – Moduł oświetlenia 8x (bez ściemniacza) TUKAN XT DIN

Moduły oświetlenia przeznaczone są do sterowania punktami świetlnymi. Posiadają funkcję włącz/wyłącz oraz funkcję ściemniacza.
Dodatkowo moduły wyposażone w ściemniacz, mają możliwość włączania lub wyłączania światła z użyciem rampy. Dzięki tej funkcji światło nie włącza się od razu po naciśnięciu przełącznika lecz rozjaśnia od 0 do 100% w kilka sekund. Analogiczna funkcja jest dostępna w przypadku wyłączania lampy.

Najważniejsze cechy produktów:
Moduł oświetlenia 2x (bez ściemniacza) TUKAN DIN
Moduł oświetlenia 8x (bez ściemniacza) TUKAN DIN XT
Moduł oświetlenia 2x (bez ściemniacza) TUKAN
- Niezależne wyjścia przekaźnikowe o maksymalnym obciążeniu do 12A.
- Maksymalny sumaryczny prąd dla pojedynczego modułu wynosi 36A!
- Przekaźniki Relpol typu Inrush charakteryzujące się wyjątkowo dużą odpornością na prąd udarowy – nawet 80A (20ms)!
- Możliwość programowego grupowania wyjść.
- Wykorzystywanie stanu wyjść jako warunków do aktywacji innych obwodów lub akcji.
- Różne wersje obudów zarówno do instalacji scentralizowanych (moduły w wersji DIN) oraz rozproszonych (moduły dopuszkowe).
Moduł oświetlenia 4x (ze ściemniaczem) TUKAN DIN XT
- 4 kanały o maksymalnej mocy 350W/kanał
- Możliwość programowego grupowania wyjść.
- Wykorzystywanie stanu wyjść jako warunków do aktywacji innych obwodów lub akcji.
- Wybór czasów rozjaśniania i ściemniania (0-100,100-0%).
- Skokowa lub płynna kontrola jasności.
- Możliwość konfiguracji zakresu pracy.
- Praca z oprawami LED przeznaczonymi do pracy ze ściemniaczem.
Moduł oświetlenia 3x (ze ściemniaczem) TUKAN DIN XT
- 3 kanały o maksymalnej mocy 230W/kanał
- Wykorzystywanie stanu wyjść jako warunków do aktywacji innych obwodów lub akcji.
- Wybór czasów rozjaśniania i ściemniania (0-100,100-0%).
- Skokowa lub płynna kontrola jasności.
- Możliwość konfiguracji zakresu pracy.
- Ulepszona praca z oprawami LED przeznaczonymi do pracy ze ściemniaczem [tranzystory MOSFET].
1
Szybka instalacja
Błyskawiczne złączki śrubowe typu gniazdo – wtyk, montaż na szynie DIN (TH-35) zapewniają bezproblemową i szybką instalację.
2
Adresowanie
Szybkie i proste! Każdy moduł przyjmuje adres z zakresu od 0 do 31.
3
Diody statusowe LED
Jeden rzut oka i diody LED wskażą stan aktywności poszczególnych wyjść, zasilania oraz komunikacji z systemem. Po zakończonej instalacji podświetlenie można wyłączyć obniżając zużycie energii.

4
Wejścia lokalne
Preferujesz włączniki klasyczne? Nie ma problemu. Wbudowane wejścia lokalne posłużą do podłączenie zarówno przycisków mono jak i bi-stabilnych ogólnie dostępnych na rynku.
5
Tryb ręczny
Funkcja elektrotechnicznej metody wysterowania wyjścia modułu pozwala na testowanie wyjść przed uruchomieniem i zaprogramowaniem systemu (oddziela uruchomienie elektryczne od automatyki budynku). Twój Elektryk to doceni!
6
Otwory wentylacyjne
Duże obciążenia wymagają efektywnego odprowadzania ciepła. Duża ilość otworów wentylacyjnych gwarantuje optymalny rozkład temperatury na podzespołach elektronicznych.

Możliwości zarządzania
Moduły oświetlenia umożliwiają sterowanie światłem w systemie automatyki z wielu poziomów. Użytkownik może włączać i wyłączać światło zarówno z przełącznika tradycyjnego, przełącznika programowalnego, panelu dotykowego oraz z aplikacji mobilnych, telefonu lub tabletu.
Integracja z automatyką
Oświetlenie może być również częścią automatyki. Światła mogą zapalać się automatycznie po wykryciu ruchu w pomieszczeniu i zaciemniać automatycznie przy jego braku przez kilka minut. Proces decyzyjny może być wzbogacony o sprawdzanie dodatkowych warunków np. Czy na zewnątrz jest jasno czy ciemno. Jeżeli mamy ponury dzień to światła będą zapalały się tylko na 30%. Im bliżej wieczora, poziom mocy będzie rósł aby osiągnąć 100% po zachodzie słońca. W chwili opuszczania grupy rolet w miarę jak zmniejsza się poziom nasłonecznienia, oświetlenie włączy się automatycznie na 100%. Moduły oświetlenia współpracują również z alarmem. W chwili uzbrajania alarmu nocnego wyłączane jest oświetlenie w części dozorowanej. Jeżeli wychodzimy do pracy, wszystkie światła w domu wyłączają się pozostawiając tylko oświetlenie elewacji. Po wschodzie słońca elewacja również przestaje być oświetlana.


Oświetlenie w przyciskach programowalnych
Automatyka oświetlenia może współpracować z przełącznikami programowalnymi w taki sposób, że po wejściu do pomieszczenia światło zapali się automatycznie. a ikona żarówki na przełączniku programowalnym będzie pulsowała. Jeżeli klikniemy na ikonę to oświetlenie przejdzie z trybu automatycznego na tryb ręczny.
Na przełącznikach programowalnych moduły oświetlenia zazwyczaj są symbolizowane ikoną lampy lub żarówki. Ikona może zmieniać kolor w zależności od tego czy światło jest zapalone czy zgaszone. Do funkcji oświetlenia możemy dodać funkcję multitouch tak aby po dotknięciu dłonią w cały przełącznik zapalało się tylko światło. Podobna funkcja jest dostępna w multifunkcyjnej gałce przełącznika WPD
Oświetlenie awaryjne
W chwili wystąpienia alarmu pożarowego lub wykryciu intruza, w domu automatycznie zapalają się wszystkie światła umożliwiając domownikom bezpieczne opuszczenie budynku lub wystraszenie potencjalnego napastnika. Dodatkowo w sypialni możliwe jest zaprogramowanie przełącznika w taki sposób, aby po przytrzymaniu dłużej ikony oświetlenie zapalało się światło w całym domu. Jest to niezwykle użyteczna funkcja gdy jesteśmy sami w domu.

ŁATWA INSTALACJA I PROGRAMOWANIE
Akademia Nexwell


Aby w szybki sposób programować standardowe funkcję zobacz Akademię Nexwell. Akademia dostępna jest w zakładce Baza Wiedzy → Akademia. Jest to interaktywny moduł online obrazujący przykładowe logiki systemu wykonane przez inżynierów Nexwell. Logiki te wraz z instrukcjami dostępne są dla każdego użytkownika systemów Nexo.
Wideoinstrukcje


Odwiedź dział Baza Wiedzy → Wideoinstrukcje. Zobacz jak łatwo możesz dodać i uruchomić wybrany moduł Tukan oraz pozostałe urządzenia systemu Nexo.