SYSTEM INTELIGENTNEGO DOMU

Przykład wideo wyśrodkowanego

System zbudowany z myślą o budownictwie jednorodzinnym, zawierający podsystem alarmowy oraz podsystem automatyki, umożliwiający pełną integrację instalacji technicznych domu – m.in. oświetlenia, ogrzewania, automatyki bram, rolet i zraszaczy oraz wideodomofon i CCTV.


Podstawową funkcjonalnością systemu Nexo jest możliwość integracji bardzo wielu urządzeń, które na ogół są instalowane w każdym nowo powstałym domu. Im więcej zasobów tym więcej możliwości, a funkcjonalność zależy już tylko od przysłowiowej „wyobraźni klienta” i sprawności instalatora.

Zobacz dzień z życia inteligentnego domu Nexwell

Serce i mózg systemu w kilku słowach

Zobacz animację o Nexo

INTELIGENTNY DOM – AUTOMATYKA DOMOWA

Dawniej technologia ta stanowiła jedynie efekt wyobraźni twórców filmów science-fiction, wiele lat temu stała się faktem, a dziś jest powszechnie wykorzystywana. Odpowiednio zaprojektowana automatyka do domu to sposób na tzw. inteligentny budynek, który sprawia, że przebywanie w nim jest przyjemne, a wykonywanie wielu czynności proste i niemęczące. Oferujemy Państwu rozwiązanie ułatwiające codzienne funkcjonowanie, które nie tylko zwiększy komfort osobisty, ale także stanie się źródłem oszczędności. Inteligentny budynek to nic innego jak połączenie świateł, rolet, systemu alarmowego, regulacji temperatury w pomieszczeniach, gniazdek, bram garażowych czy zarządzanie ogrodem, które są zintegrowane z aktywnością i potrzebami ich użytkowników. W takich projektach systemy sterowane przez płytę główną zarządzają większością czynności. Istnieje bowiem możliwość scalenia wszystkich układów elektronicznych i elektrycznych z jednostką nawigującą i wykonującą wcześniej wprowadzone polecenia. Dzięki rozlokowaniu czujników instalacja otrzyma dane dotyczące poszczególnych stref inteligentnego budynku i na podstawie ich analizy podejmie działanie, do której została zaprogramowana.

JAK DZIAŁA AUTOMATYKA DOMU?

Integracja obiektu mieszkalnego z systemem umożliwia podwójną funkcjonalność. Inteligentne instalacje w budynku mogą działać w sposób automatyczny. Sensory zbierają informacje i wysyłają je do centrum zarządzania, które dokonuje analizy danych. Na podstawie tego procesu zostają uruchomione odpowiednie aktywności. Dla przykładu: inteligentny dom może sprawdzać obecność osób w danym pomieszczeniu i związaną z tym konieczność włączonego oświetlenia. Kiedy w tej strefie nikt nie przebywa, automatyka domowa samodzielnie wyłącza lampy, by nie marnować energii. Drugi sposób zarządzania oferowana przez inteligentny budynek to manualna kontrola poszczególnych układów, jaką może wykonywać mieszkaniec z dowolnego miejsca przy pomocy zaledwie jednego przycisku.

JAKIE SYSTEMY MOGĄ TWORZYĆ INTELIGENTNE INSTALACJE DOMOWE?

Użytkownik otrzymuje olbrzymie możliwości. Inteligentny dom może obsługiwać niemal wszystkie systemy elektryczne, elektroniczne oraz mechaniczne. Istnieje szansa scalenia w obręb automatyki domu zarządzania oświetleniem, ogrzewaniem, dopływem wody, sterowania żaluzjami, otwierania okien, włączania i wyłączania sprzętów RTV czy nawigowania drzwiami, furtką, bramą wjazdową oraz wiatą garażową oraz innymi elementami budynku.

Z CZEGO SKŁADA SIĘ SYSTEM BUDYNKU INTELIGENTNEGO?

Cały proces odbywa się dzięki obecności kilku elementów. Jednostka centralna, stanowiąca najważniejszy komponent, łączy się z siecią czujników, które, wykorzystując połączenie kablowe, wysyłają do niej szereg zebranych informacji. Dzięki kolejnej części, czyli specjalnej platformie, inteligentny budynek może samodzielnie podejmować decyzje o wykonaniu czynności lub zostawiać je mieszkańcom. Korzystanie z automatyki domowej wymaga zatem montażu głównej centrali, sensorów i instalacji oprogramowania oraz dostępu do sieci.