Fox Maker

FOX501 – FoxMaker

Aplikacja FoxMaker jest kompleksowym narzędziem pozwalającym na pełne dopasowanie możliwości systemu Fox do Państwa potrzeb.

Zastosowanie czytelnego i intuicyjnego interfejsu pozwoliło na uzyskanie pożądanego połączenia bogatej i elastycznej funkcjonalności oraz łatwości instalacji i konfiguracji systemu.


Aplikacja posiada licencję freeware – zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego – dzięki czemu wszyscy użytkownicy mogą bezpłatnie i bez ograniczeń korzystać z jej pełnych możliwości.

INTUICYJNY INTERFEJS GRAFICZNY


Niewymagający znajomości żadnych języków programowania interfejs graficzny został podzielony na trzy sekcje:
  1. Strukturę projektu w postaci listy jego elementów: urządzeń, sterowalnych wyjść oraz realizowanych funkcji.
  2. Okno edycji elementów projektu.
  3. Zakładki dodatkowe: informacje o poprawności konfiguracji projektu oraz konsolę komunikacji z systemem.
SZYBKA KONFIGURACJA URZĄDZEŃ

Aplikacja potrafi połączyć się z uruchomionym systemem Fox poprzez moduł Fox NET i automatycznie dodać listę jego manipulatorów i modułów do nowo tworzonego projektu. Edytor urządzeń pokazuje ich zasoby wejść/wyjść, pozwalając nadać im nazwy oraz wybrać podstawową konfigurację działania.
W tym miejscu Użytkownik określa, że pierwsze wyjście modułu Fox OUT jest Kinkietem w salonie, a para ostatnich dwóch wyjść steruje silnikami Rolety w kuchni.

ELASTYCZNE STEROWANIE OŚWIETLENIEM I ROLETAMI


W edytorze funkcji Użytkownik określa funkcjonalności systemu w postaci czytelnych relacji pomiędzy zdarzeniami w systemie a jego operacjami. To uniwersalne narzędzie pozwala połączyć wybrany przycisk lub pole dotykowe manipulatora z dowolnym sterowalnym elementem systemu.

Krótkie dotknięcie pola z podświetlaną ikoną w manipulatorze Fox TOUCH może przełączać Żyrandol w jadalni (moduł Fox DIMM), a jego dłuższe przytrzymanie sterować poziomem naświetlenia. Inny przycisk pozwoli podnosić, opuszczać i zatrzymywać Prawą roletę w jadalni (moduł Fox OUT). Kolejny będzie zmieniał nastawę koloru Paska RGB pod sufitem (moduł Fox LED).

PROSTA KONTROLA OGRZEWANIA I HARMONOGRAMÓW ZADAŃ


Dostępne funkcje to nie tylko możliwość określania reakcji przycisków, ale również podstawowej autonomii systemu, pozwalającej wyręczać Użytkownika w codziennym sterowaniu domem. Najbardziej popularne rozwiązania to kontrola ogrzewania na podstawie termometrów wbudowanych w manipulatory Fox TOUCH i Fox SET oraz harmonogramy realizujące rutynowe zadania.

System będzie dbał o to, aby w zimowy wieczór utrzymywać komfortową temperaturę, a podczas nieobecności domowników dogrzewać dom w trybie ekonomicznym. W weekendy, o godzinie 9:00 rano podniesie rolety w salonie, a o 21:00 je opuści.

ROZBUDOWANE MOŻLIWOŚCI AUTOMATYKI


Jeżeli podstawowy zakres funkcjonalności to za mało dla bardziej wymagającego Użytkownika, aplikacja oferuje możliwość rozbudowanej konfiguracji automatycznych zachowań systemu. Zaawansowane funkcje typu Zadanie dają możliwość określania złożonych zachowań systemu. Taka konfiguracja jest tworzona w oparciu o wygodny edytor graficzny operujący na czytelnych połączeniach blokowych.

Włączanie światła przyciskiem pod warunkiem, że inne światło jest wyłączone, a czujnik w korytarzu naruszony; automatyczne wyłączanie światła w łazience po upływie kilku minut nieaktywności czujnika ruchu; sekwencja czasowych przełączeń zraszaczy ogrodowych uruchamiana w południe, przy suchym podłożu – tego rodzaju zadania systemu Fox Użytkownik określi za pomocą aplikacji FoxMaker.

POBIERZ APLIKACJĘ FOXMAKER


UWAGA!

Wymagania systemowe aplikacji:


DOKUMENTACJA


FOX501 – FoxMaker – Instrukcja

Instrukcja